Тикет на денот е-Спорт (14.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Еден од последните турнири за 2022 година ќе ни биде BLAST Premier World Final 2022 кој почнува денеска со три натпревари на програмата, а два од нив ќе ви понудиме во нашиот тикет.

Heroic – OG – 1 @ 1.40 во 22Bet

OG си нема мир кога и да се соочи со Heroic, а посебно болни им беа претходните три меѓусебни пресметки кои ги загубија. Heroic влегува во оваа средба како шампион на BLAST Premier Fall Finals 2022 откако во финалето славеше против Faze Clan со 2-1. Од друга страна, OG разочара и беше елиминиран на турнирот од Ninjas in Pyjamas со 0-2, a потоа дојде и поразот од Havu со 0-2 на CCT North Europe и моменталната ситуација воопшто не е добра во екипата. Heroic ќе биде апсолутен фаворит во оваа пресметка и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

Natus Vincere – Team Vitality – 1 @ 1.57 во Bet365

Navi име четири победи на последните пет дуели против Vitality во 2022 година и тоа доволно зборува за нивната доминација. Сепак, Navi не ги оправда очекувањата на Blast Premier каде што доживеа два порази во групната фаза од NiP и Team Liquid, а за пофалба не е ниту Vitality кој последниот меч го одигра пред повеќе од еден месец, и тоа на IEM Rio Major каде што беше декласиран од Ence со 0-2, по што екипата зема пауза. Тука би требало да бидат пресудни меѓусебните дуели затоа што NaVi очигледно знае како треба да игра против Vitality и затоа ние ви предлагаме 1 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*