Тикет на денот е-Спорт (11.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Последното, петто коло од CCT Central Europe Series #4 ќе ни ги даде последните екипи кои ќе играат во плејофот, а два од трите дуели ќе ги најдете во нашиот тикет од е-Споротт.

Young Ninjas – ex-Into The Breach – 2 @ 2.10 во 22Bet

Young Ninjas имаше интересно патешествие на турнирот, кое би требало да продолжи и во нокаут-фазата ако слави денеска против Into The Breach, иако не е фаворит во пресметката. Young Ninjas почна со победа против Ecstatic, па ва порази од ex-Finest и К23, по што се врати во живот со победата против eClub Brugge. Нивниот ривал Into The Breach загуби од Masonic и Dynamo Eclot, но успеа да ги совлада Ecstatic и 00Prospects. Треба да се спомене дека овие екипи го играат третиот меѓусебен дуел, откако претходните два ги доби Into The Breach. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

Ecstatic – K23 – 2 @ 1.57 во Bet365

Ниту едниот, ниту другиот тим не блесна на CCT Central Europe, па кој и да ја помине групната фаза, не се очекува далеку да стигне во плејофот. Ecstatic дури беше и во полоша ситуација, односно на раб на елиминација во третото коло, откако загуби од Young Ninjas и Into The Breach, па по голема драма ја совлада eSuba за опстанок, а потоа триумфираше и против Avangar за нова надеж. К23 играше променливо и загуби од Masonic, а потоа оствари триумф против 00Prospects, но уште поголем против Young Ninjas и токму тоа е една од причините поради кои ќе бидат фаворити во оваа средба. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*