Тикет на денот е-Спорт (10.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од ESEA Season 43, па во прилог на наштиот тикет на денот од е-Спорт може да најдете два интересни дуели.

Apeks – LDLC – 1 @ 1.53 во Bet365

Кога и да играат овие две екипи, возбудувањата се загарантирани. Така беше и на претходните четири дуели кои ги одиграа, при што LDLC доби три од нив, но последниот пред две недели го изгуби со 1-2. Apeks има три победи на последните четири дуели во сите конкуренции и важи за мал фаворит во средбата против LDLC, кој исто така беше добар и има две победи по ред на ESEA Season 43. Сепак, наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.


Eyeballers – Into The Breach – 2 @ 1.72 во 22Bet

Желбата за одмазда кај Into The Breach е голема по двата тесни порази пред една недела со по 17-19 од Eyeballers. Into The Breach игра стабилно и квалитетно во последните три меча кои ги доби против Websterz, 00Prospects и Anonymo Esports, додека кај Eyeballers владее криза по двата порази по ред од Monte и Falcons. Атмосферата во соблекувалната на шведскиот тим не е најдобра и тоа ќе се обиде да го искористи Into The Breach. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*