Тикет на денот (сабота, 10.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во рамките на Мундијалот имаме два натпревари, а ќе се игра и во останатите пониски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Англија – Франција – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Овие две селекции ги видовме во одлично издание на овој Мундијал, барем што се однесува до групната фаза и до 1/8 финалето. Англичаните се уште немаат пораз во СП, односно тие запишаа три победи и едно реми. Франција доживеа пораз во тој временски период и тоа тотално неочекуван од репрезентацијата на Тунис. Иако беа доминантни на теренот не успеаа да зачуваат позитивен резултат и запишаа пораз на тој натпревар. Овде очекуваме двете селекции да тргнат офанзивно, па предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Шефилд – Хадерсфилд – 1/1 @ 2.30 во Bet365

Шефилд важи за еден од посериозните кандидати за пласман во повисок ранг, поточно за пласман во Премиер лигата следната сезона. Овој тим има импресивни резултати зад себе и во последните пет дуели имаат само еден пораз, па оправдано се наоѓаат на горните позиции на табелата. Хадерсфилд е на самото дно, поточно на последната позиција на табелата и ако продолжат со ова темпо ќе мора да се префрлат во понзиок ранг. Гостите во претпоследното коло запишаа победа, но во последното ремизираа. Ние овде типуваме 1/1 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*