Панче Ќумбев типува за денес (10.12.2022)

Само уште два натпревари останаа од ¼ финалето, а нашиот македонски репрезентативец Панче Ќумбев ни го даде неговото мислење за овие два денешни дуели.

Мароко – Португалија

Сензацијата Мароко доволно направи на мундијалот. Португалија е премногу јака за да си дозволи луксуз и да не се пласира во полуфиналето. Типувам 2 и 2+ со квота 2.22 во Mozzart.

Англија – Франција

Франција за мене е прв фаворит уште од почетокот на ова првенство. И мислам дека е фаворит на овој дуел. Англичаните овде завршуваат. Mој предлог тип е Х2 и 3+ со квота 3.25 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*