Тикет на денот е-Спорт (08.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во нашиот тикет од е-Спортот денеска доаѓаат два меча од CCT Central Europe Series #4 по кои ќе биде јасно кои два тима ќе играат во плејоф.

Dynamo Eclot – Honoris – 2 @ 1.57 во Bet365

Dynamo Eclot има две победи на турнирот и се наоѓа на врвот на табелата, додека нивниот денешен ривал исто така има два триумфи, но сепак е на четвртата позиција. Влогот во овој натпревар е голем бидејќи победникот оди директно во плејоф, додека поразениот ќе мора да се бори за такво нешто во четвртото коло. Во прилог на Honoris им оди тоа што двапати по ред му одржаа лекција на Dynamo Eclot, а исто така имаше и одличен старт на турнирот со славје против eSuba и Masonic. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во Bet365.

Havu – ex-Finest – 1 @ 1.40 во 22Bet

Havu до вчерашниот меч против Ence беше во серија од четири победи по ред и заслужено е на третото место на табелата, а нивниот ривал ex-Finest имаше мала криза и порази токму од Havu (0-2) и Forze (0-2) за потоа за момент да се соземе против Estownia и Young Ninjas, но нов удар доживеаа вчера против Fnatic. Како што споменавме, овие екипи досега имаат одиграно еден меѓусебен натпревар, а притоа славеше Havu кој е фаворит и денеска. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*