Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Мароко – Шпанија

За денешната програма прв натпревар од 1/8 финалето на Мундијалот во Катар е натпреварот помеѓу Мароко и Шпанија.

Двете селекции се со големи амбиции, но според букмејкерите, улогата на фаворит е доделена на селекцијата на Шпанија.

Kако и да е, овде очекуваме да имаме доста интересен натпревар и голема борба за пласман во ¼ финалето на Мундијалот.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365,  ни понуди зголемени квоти за вечерашниот натпревар и тоа на два типови:

  • Мората да постигне гол со глава квота 8.50 зголемена на 9.50
  • Дани Олмо да постигне погодок надвор од шеснаестникот квота 15 зголемена на 19

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*