Тикет на денот е-Спорт (04.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT Central Europe Series #4 е на самиот старт, па денеска ќе се комплетираат останатите натпревари од првото коло, по што ќе биде познато кои екипи може да се надеваат на плејоф, а кои ќе се потрудат да не бидат елиминирани уште на стартот.

00Prospects – Apeks – 1 @ 1.72 во 22Bet

Ова ќе биде тешка битка меѓу два тима кои играат ужасно во претходните натпревари. 00Prospects славеше само на еден дуел од последните три, и тоа со 16-14 против Eyeballers, додека Apeks за тој период запиша три убедливи порази, и тоа од Spirit Academy, Anonymo и Fourteen Esports. Ако мора да бираме фаворит во овој меч за кој очекуваме да биде непредвидлив, тоа ќе биде 00Prospects само поради тоа што на вчерашниот дуел против Eyeballers покажаа надеж дека може да се надеваат барем на повозбудлив настап на CCT Central Europe Series #4, но не и пласман во плејофот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Illuminar Gaming – EC Brugge – 2 @ 3.25 во Bet365

Полско-белгиска битка меѓу Illuminar и еClub Brugge која без сомнеж ќе ви го привлече вниманието ако сте љубител на CS:GO. еClub Brugge има четири победи во последните пет меча во сите конкуренции, додека единствениот пораз го запишаа вчера против Los Kogutos (1-2) за кој мора да кажеме дека беше малку неочекуван. Во секој случај, белгискиот тим има шанса да им се врати на победите против Illuminar Gamingкој има две победи во последните пет меча. Ќе биде драматичен дуел, а ние предлагам е 2 со квота 3.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*