Натпревар со традиција (04.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:00 во рамките на германската регионална лига Нордост ќе се сретнат екипите на Локомотив Лајпциг и Хемницер.

Локмотив Лајпциг е на 8-та позиција со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 4 порази.

Хемницер е на 4-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 3 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните пет дуели секогаш играат со голови, поточно на сите тие натпревари поедничено, двата тима постигнуваат погодок, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*