Тикет на денот е-Спорт (03.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно во „сенка“ на Светското првенство (СП) во Катар ќе ги следиме натпреварит од е-Спортот. Во денешниот тикет ќе ви понудиме два меча од Thunderpick Series 2.

Nexus – Masonic – 2 @ 1.53 во Bet365

Ова е воведно коло во турнирот, па затоа сите сакаат да почнат со победа, а веруваме дека и двете екипи ви се познати. Ќе почнеме од нивните меѓусебни средби. Nexus славеше на две од нив, но минатата година, додека оваа година доживеа дебакл против Masonic (2-16). Ќе биде тежок натпревар, затоа што ниту еден од тимовите нема големи шанси да ја мине групната фаза, а тоа го покажува и нивната форма, односно по четири порази на последните пет меча во сите конкуренции. Меѓутоа, наш предлог за оваа средба ќе биде 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

00Prospects – Eyeballers – 2 @ 1.83 во 22Bet

Ние ќе им ја дадеме фаворитската улога на Eyeballers кои денеска во шведското дерби ќе се судрат со 00Prospects кој двапати го понижија во изминатите месеци, и тоа со 2-0 и 16-7. Уште една причина зошто Eyeballers делуваат како екипа која ќе го почне турнирот со победа е тоа што влегуваат во дуелот со две победи и еден тесен пораз, додека 00Prospects нема стабилност во својата игра, а тоа ќе им биде голем проблем на денешниот дуел, како што им беше и во претходните две меѓусебни средби. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*