Натпревар со традиција (03.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:00 во рамките на германската Регионал лига се сретнуваат екипите на Бабелсберг и Јена.

Бабелсбер е на 6-то место со вкупно 25 кои ги има освоено преку 7 победи, 4 реми и 3 порази.

Јена е на 9-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат со мал број погодоци, поточно на тие дуели не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*