Панче Ќумбев типува за денес (03.12.2022)

Од денес на програмата започнуваат 1/8 финалните натпревари од Мундијалот во Катар. Ова се предлозите на Панче Ќумбев.

Холандија – СAД

Можеби Холандија е благ фаворит но за мене Американците се пријатно изненадување на ова светско првенство. Играат брз,модерен фудбал со доста трчање и дисциплина во играта. Факт е дека постигнаа само еден гол но и примија само два,што доволно зборува за нивната дисциплина во играта. Од друга страна Холандија е доста поефикасна но не мислам дека на овој натпревар ќе има многу голови. Типувам 0-2 гола со квота 1.57 во Mozzart.

Аргентина – Австралија

Апсолутен фаворит овде е Аргентина. Секоја чест за кенгурите но мислам дека овде завршува нивниот пат на овој мундијал. Мој предлог тип е Тип 1 и 2+ со квота 1.48 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*