Панче Ќумбев типува за денес (02.12.2022)

На „менито“ за денес ги имаме натпреварите од последното коло на групната фаза на Мундијалот, па веќе од утре преминуваме во нокаут фазата. Панче Ќумбев се потруди да ни даде предлог типови и за денешните дуели.

Гана – Уругвај

За мене овде фаворит е Уругвај. Едноставно мора да заигра подобро затоа што има многу добар ростер на играчи. Типувам  2 во Mozzart со квота 1.90.

Јужна Кореја – Португалија

Не верувам дека Португалија ќе настапи со првиот состав. Сигурно нивниот селектор ќе одмара неколку играчи. А и покрај тоа не знам дали Јужна Кореја има сили да ја порази Португалија. Тип ГГ со коефициент 1.90 во 20Bet.

Камерун – Бразил

Иако Бразилците ќе настапат со втор состав,мислам дека и така се пресилни за Камерун. На Камерунците им игра само победа па затоа очекувам отворен фудбал. Мој предлог тип е 3+ со квота 1.83 во 22Bet.

Србија – Швајцарија

Србија мора да победи, а дали може ќе видиме. Швајцарија е стабилна репрезентација,со одлични играчи.Не очекува неизвесен дуел и многу борба. Предлог тип за овој дуел е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*