Натпревар со традиција (02.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на киперската Прва дивизија се сретнуваат екипите на Паралимни и АЕК Ларнака.

Паралимни е на 11-то место со вкупно 11 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 2 реми и 7 порази.

АЕК Ларнака е на 4-та позиција со вкупно 25 бода и учинок од 8 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи бележат ефикасни дуели меѓусебе, поточно на последните седум меѓусебни дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, а ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.96 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*