Тикет на денот е-Спорт (01.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска од Европа се селиме во Јужна Америка, односно на CCT South America Series #3, каде што делумно се решени патниците во следната фаза и испаднатите тимови, но сепак сè уште се отворени шест места.

MIBR Academy – Boca Juniors – 1 @ 1.57 во Bet365

На MIBR му треба една победа за место меѓу најдобрите на турнирот, откако претходно славеше на две средби, а една изгуби од Intz, додека сличен резултат има и Boca Juniors, но сепак загрижувачки е тоа што веќе два меча по ред ги губи со убедливи 0-2 од Furious и Intz. Овие тимови се судрија само еднаш во последните неколку месеци, а тогаш како победник излезе Mibr, па ние сметаме дека бразилската екипа и овој пат ќе слави и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Furia Academy – Paqueta Gaming – 2 @ 1.50 во 22Bet

Две бразилски екипи ќе се судрат во четвртото коло на CCT North America, при што еден од нив ќе обезбеди директно место во плејофот, додека поразениот ќе може да се бори за такво нешто во петтото коло. Paqueta досега ни понуди атрактивни натпревари, а нивниот состав делува како да нема ниту еден недостаток. Иако Furia се наоѓа на подобра позиција (119) на светската ранг-листа, сепак Paqueta има неколку звучни имиња во својот состав и тоа ќе им биде предност во оваа пресметка. Ние предлагаме 2 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*