Панче Ќумбев типува за денес (01.12.2022)

Денес е претпоследниот ден од групната фаза на Мундијалот. Македонскиот фудбалски репрезентативец Панче Ќумбев ни даде предлог типови за овој ден.

Хрватска – Белгија

Може да се случи за жал една од овие две репрезентации да не се пласира во следен круг. Од она што го видовме Хрватска сигурно заслужува додека Белгија е бледа и непрепознатлива. Мала предност им давам на Хрватите. Тип 1Х и 2+ со квота 2.03 во Mozzart.

Канада – Мароко

Канада добро се престави на овој турнир. Штета што првиот добар натпревар против Белгија не го крунисаа со бодови. Мароко пак е вистинско освежување. Имаат големи шанси да се најдат во втор круг. Мислам дека ќе има барем по еден гол на двете страни. Тип ГГ во 20Bet со квота 1.96.

Јапонија – Шпанија

Мислам дека Јапонците немаат сили за уште една сензација. Од сруга страна на Шпанците им е потребен само бод да би се пласирале понатаму. Сепак Шпанија е фаворит и мислам дека ќе го освои првото место во оваа група. Мојот предлог тип е 2 и 2+ со квота 1.68 во 22Bet.

Костарика – Германија

За Германците нема друга опција освен победа со висока гол разлика.Костарика мислам дека нема сили да им се спротистави на Германицте. Тип 2 и 4+ со квота 3.65 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*