Натпревар со традиција (01.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на Премиер лигата на Етиопија се сретнуваат екипиет на Арба и Адама.

Арба е на 14-то место со вкупно 7 бода и учинок од 1 победа, 4 реми и 3 порази.

Адама е на 13-та позиција со исто 7 бода, кои ги имаат освоено преку 2 победи, 1 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста мирно и неефикасно, поточно на сите тие натпревари постигнати се по најмногу два погодоци, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.49 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*