Панче Ќумбев типува за денес (30.11.2022)

Македонскиот репрезентативец, Панче Ќумбев еве веќе откако е започнато Светското првенство се труди да ни помогне со негови предлог типови. Еве ги неговите предлози за денес.

Австралија – Данска

Мислам дека овде завршува сонот на Австралија за вториот круг. Данска е сериозна репрезентација и не верувам дека ќе си дозволи да не се пласира во следниот круг. Тип 2 во Mozzart со квота 1.50.

Тунис – Франција

За мене Франција е кандидат број еден за освојување на светското првенство. Овде верувам дека нивниот селектор ќе поштеди неколку играчи, но и втората постава на Франција  е пресилна за Тунис. Тип  2 и Т2 со квота 1.74 во 20Bet.

Полска  – Аргентина

Да бидам искрен посакувам сценарио во кое и Полска и Аргентина би се пласирале во нокаут фазата. Аргентина е фаворит но Полска е тврд орев. Овде би играл на голови, и тоа барем по еден на двете страни. Тип ГГ со квота 2.35 во 22Bet.

Саудиска Арабија –  Мексико

Саудијците со победа би осигурале нокаут фаза,но Мексико верувам дека ќе даде се од себе да го добие овој натпревар.Типувам на победа на Мексиканците и тоа со најмалку два гола. Типувам 2 и 2+ со квота 2.10 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*