Натпревар со традиција (30.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Иштмен лига – Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Фолкстоун и Броуерс.

Фолкстоун е на 16-та позиција со вкупно 20 бода и учинок од 6 победи, 2 реми и 8 порази.

Броуерс е на 19-то место и досега имаат освоено 13 бода преку 2 победи, 7 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие натпревари е добитен типот ГГ3+, па ако продолжат со таа традиција денес ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*