Тикет на денот е-Спорт (29.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе бидат решени двајца директни патници во следната фаза на CCT North Europe Series #2, а токму тие натпревари ќе бидат дел од нашиот денешен тикет во е-Спортот.

Ex-Finest – Endpoint – 1 @ 1.53 во Bet365

Првото дерби на програмата се игра меѓу EndPoint и ex-Finest кои за првпат се сретнаа на 18 ноември, а тогаш триумфираше полскиот тим со 2-0. Токму ex-Finest ќе ја понесе улогата на фаворит во оваа пресметка затоа што игра извонредно во изминатиот период. За пофалба е и EndPoint кој има четири победи на последните четири пресметки во сите конкуренции, но сепак ова ќе биде драматичен натпревар и очекуваме многу пресврти бидејќи се води битка за првото место во групата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

9Ine – Into The Breach – 2 @ 2.37 во 22Bet

Второто дерби се игра меѓу 9Ine и Into The Breach кои ќе се сретнат за првпат во нивната историја. 9Ine е во серија од три победи по ред, иако мора да се напомене дека против 777 извојуваа тежок триумф од 2-1. За разлика од нив, Into The Breach немаше проблеми на CCT North Europe и славеше со по 2-0 против Forze и Illuminar. Со оглед на стабилната игра и поубедливите победи на стартот на турнирот, наш фаворит ќе биде Into The Breach и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*