Панче Ќумбев типува за денес (29.11.2022)

Предлог типовите од Панче Ќумбев ќе ги имаме и во третото коло од групната фаза. Еве што тој мисли за денешните натпревари.

Еквадор – Сенегал

Натпревар кој ќе одлучува кој ќе оди понатаму. Преголем влог за двете селекции. На Еквадор му одговара и нерешено,а Сенегал мора да победи. Moj предлог тип е 0-2 гола во Mozzart со квота 1.52.

Холандија – Катар

Овде мислам дека се е јасно. Катар е убедливо најслабата репрезентација на ова светско првенство. Холандија со победа ќе си ја осигура првата позиција во групата. Типувам 1 и 3+ во 22Bet со квота 1.62.

Иран – САД

Дали на Иранците ќе им биде доволен само бод за пласман е големо прашање. Секако за тоа треба да се случи чудо и Велс да победи со Англија. САД од друга страна одигра доста добро на претходните два натпревара и можеби е време да победат. Тип Х2 и 2+ во 20Bet со квота 1.75.

Велс – Англија

Мислам дека со досега прикажанто Велс нема сили за сензација. Англија е фаворит овде и мислам дека ќе заврши како прва во групата. Тип Х2 и 2+ во Bet365 со квота 1.38.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*