Натпревар со традиција (29.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на германската Оберлига Хесен се сретнуваат екипите на Стеинбах и Алценау.

Стеинбах е на 10-то место со вкупно 29 бода и учинок од 8 победи, 5 реми и 7 порази.

Алценау е на 9-та позиција и досега имаат освоено 30 бода преку 8 победи, 6 реми и 6 порази.

Овие две екипи во изминатите седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.47 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*