Панче Ќумбев типува за денес (28.11.2022)

Денес се последните натпреварите од второто коло на Светското Првенство во Катар. Досега Панче Ќумбев за сите дуели ни даде предлог типови, а се потруди и денес да ни обезбеди негово мислење.

Камерун – Србија

За двете селекции ова е натпревар да се биде или не. Верувам во северниот сосед и мислам дека ќе го добие овој натпревар. Во прилог оди и фактот дека Србија ќе биде комплетна и Пикси ќе може да рачуна  на сите играчи. Типувам 2 во Mozzart со квота 1.78.

Јужна Кореја – Гана 

Очекувам цврст дуел без многу голови. Гана мора да победи а Јужна Кореја има бод од првиот натпревар и можеби е во блага психолошка предност. Мојот тип е 0-2 гола во 22Bet со квота 1.53.

Бразил – Швајцарија

Апсолутен фаворит е Бразил. Швајцарците многу слабо го одиграа првиот натпревар, но имаат три бода на своето конто. Очекувам победа на Бразил или нерешено и многу голови. Тип 1х и 3+ во 20Bet со квота 2.12.

Португалија – Уругвај

Дуел на две велесили во светот на фудбалот. Уругвај има само бод од првиот натпревар додека Португалија се намачи со Гана но има три бода. Очекувам барем по еден гол на двете страни и одличен натпревар. Тип ГГ во Bet365 со квота 2.05.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*