Натпревар со традиција (28.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската јужна централ дивизија се сретнуваат екипите на Кингс Ленгли и Нунеатон.

Кингс Ленгли е на 19-то место со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 10 порази.

Нунеатон е на 30та позиција со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 6 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие натпревари екипата на Кингс Ленгли се јавува како победник, па ако и денес ја продолжат таа традиција ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог

1 @ 2.96 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*