Тикет на денот е-Спорт (27.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се доиграат натпреварите од второто коло на CCT North Europe Series #2, а на врвот на табелата се издвои 9Ine со две победи по две одиграни средби, па сега очекуваме уште три екипи да се приклучат на врвот.

Endpoint – Masonic – 2 @ 2.37 во Bet365

ЕndPoint славеше против eSuba во првото коло со 2-1 по лоша игра, а тоа отвори сомнеж кај нивните навивачи, но и обложувачи за пресметката против Masonic кој изгледа многу постабилно против Tricked Esports и без драма запиша убедлив триумф. Трите победи по ред на Masonic во сите натпреварувања даваат добра претстава за формата во која се наоѓа тимот пред еден од најважните дуели за нив оваа година. Доколку судиме според последниот меч на овој турнир, тогаш наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Ex-Finest – Dynamo Eclot – 1 @ 1.40 во 22Bet

Ex-Finest славеше на четири од претходните пет натпревари во сите натпреварувања, а единствениот пораз го запиша од Copenhagen Flames по голема драма со 1-2, но сепак доминантниот триумф против Ecstatic доволно зборува за квалитетот на екипата. Мора да ги пофалиме и Dynamo Eclot за победата против Falcons од 2-0, но сепак поразот од Sinners (0-2) ја разниша довербата во клубот. Исто така, ex-Finest им одржа болна лекција на Dynamo Eclot пред еден месец, па ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*