Натпревар со традиција (27.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на кипарската Прва дивизија се сретнуваат екипите на АЕЛ Лимасол и Анортозис.

АЕЛ Лимасол е на 7-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 5 порази.

Анортозис е на 8-та позиција и имаат ист број бодови и ист учинок како и денешниот противник.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.33 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*