Тикет на денот (сабота, 26.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота е малку поразлична. Иако во овој дел сме навикнати да имаме полна понуда со првенствени натпревари, овој пат во центарот на вниманието се дуелите од Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аргентина – Мексико – ГГ @ 2.15 во Mozzart

Аргентина започна катастрофално на овој Мундијал. Тие во првиот натпревар се сретнаа со селекцијата на Саудиска Арабија и имаа водство во првиот дел од натпреварот, но во второто полувреме се случи „чудо“ и гостите постигнаа два погодоци, па Аргентина остана со 0 бодови после првиот натпревар. Мексико од друга страна успеаа да земат бод на еден тежок натпревар каде што силата ја мереа со Полска. Иако Пољаците имаа пенал, не успеаа да го реализираат и така натпреварот заврши без голови. Како и да е, овде веруваме дека мотивот е голем, па по еден гол на двете страни би требало да видеме во најмала рака. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 2.15.

Малага – Понферадина – 1 @ 2.00 во Bet365

Малага е време да заигра како што треба, а во спротивно ќе мора да се пресели во трета лига што е навистина голем неуспех за овој тим. Имено, тие се наоѓаат на дното на табелата и во изминатите 16 натпревари запишаа само 2 победи, а останатите дуели им се пораз и реми. Понферадина од друга страна игра променливо, но и тие не се на сигурно, поточно многу лесно можат да се најдат во проблеми. Како и да е, време е Малага да запише победа, па типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*