Тикет на денот е-Спорт (26.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Првото коло на CCT North Europe Series #2 ни донесе неколку непредвидливи резултати, но сè уште е рано да се отпише било кој од турнирот затоа што се игра во три добиени натпревари, кои обезбедуваат место во плејофот.

Falcons – Anonymo – 2 @ 2.25 во Bet365

Falcons е еден од аутсајдерите на турнирот, а нивната мизерија беше комплетирана со поразот од Dynamo Eclot. Никој не очекуваше позитивен резултат од нив, па Dynamo запиша убедлив триумф со 2-0. Ова е само уште еден лош меч за францускиот тим кој има четири порази на претходните пет меча во сите конкуренции. Anonymo, од друга страна го покажа својот квалитет неколку пати во последната недела, а посебно тоа на своја кожа го почуствуваат играчите на LeoGaming, Exen и Viperio. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Illuminar Gaming – 777 – 1 @ 1.40 во 22Bet

Illuminar пред една недела го совлада норвешки 777 по драма во три „сета“ со 2-1, но сепак имаше лош почеток на CCT North Europe каде што беше декласирана од Into The Breach со што всушност заврши нивната победничка серија од четири меча по ред. 777 одигра достојно во првото коло против 9INE, иако загуби со 1-2, но сепак влегува како аутсајдер и во овој натпревар против Illuminar, па не се очекува одмазда за поразот од пред седум дена. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*