Тикет на денот е-Спорт (25.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Групната фаза на Blast Premier 2022 Fall не донесе големи возбудувања, па во плејофот се пласираа шесте најдобри екипи, иако најголемо разочарување може да кажеме дека беше екипата на OG.

Heroic – G2 Esports – 1 @ 1.57 во Bet365

Овие две екипи ќе се соочат во четвртфинале на турнирот, по што пoбедникот ќе игра против Team Liquid кој веќе избори место во полуфиналето. Heroic има големи шанси да го добие мечот, поради тоа што G2 не покажа доволно квалитет во групната фаза од натпреварувањето. Heroic е на второ место на светската листа и неодамна стигна до финале на IEM Rio Major, но сепак беше декласиран, додека G2 е на 13. позиција на светската ранг-листа и имаше ужасен настап на IEM Road to Rio 2022, каде што загуби три дуели од Cloud9, 1Win и GamerLegion. Наш предлог за овој дуел е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Natus Vincere – 1 @ 3.00 во 22Bet

Ninjas in Pyjamas го игра второто четвртфинале против Natus Vincere, а победникот ќе се соочи со Faze Clan. Шведскиот тим на неверојатен начин ја помина групната фаза, откако го распарчи OG, но сепак Ninjas in Pyjamas сè уште е во криза и поради некои чудни потези на натпреварите не се фаворити во оваа пресметка. Navi од друга страна мора да поработи на тактиката затоа што само со „пукање“ не се победува секогаш. Битката меѓу 15-от и третиот клуб во светот ќе ни донесе возбудувања без сомнеж, а ние предлагаме 1 со квота 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*