Панче Ќумбев типува за денес (23.11.2022)

Како што и претходно најавивме, поранешниот репрезентативец Панче Ќумбев ќе типува специјално за нашиот сајт. Во продолжение на овој текст ќе ви ги претставиме неговите предлози за денес.

Мароко – Хрватска

Ова ќе биде интересен дуел на две селекции со различен стил на игра. Моите симпатии одат кон Хрватска и Србија на ова светско првенство и затоа ќе им дадам предност на Хрватите. Тип 2 во 20Bet со квота 2.10.

Германија – Јапонија

Германија е еден од фаворитите на ова светско првенство.Имаат олдичен тим и одличен селектор. Костурот на репрезентацијата е фактичи пола Баерн Минхен, па од тука и вербата во оваа селекција. Типувам 1 и Т1 во Mozzart со квота 1.72.

Шпанија – Костарика

Во овој дуел Шпанија влегува како фаворит.Но после сето она што се случи со Аргентина на вчерашниот натпревар мораме да бидеме претпазливи,па затоа ќе типувам на голови. Мојот предлог е 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Белгија – Канада

Можеби последна шанса за оваа сјајна генерација на Белгија да направи голем успех.Имаат одличен тим со одлични поединци. Фаворити се во овој дуел и затоа сметам дека 1 и 3+ е одлична комбинација. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.25.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*