Тикет на денот е-Спорт (21.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ви нудиме поинтерени натпревари од тие вчера затоа што ќе се соочат поквалитетни состави во рамки на CCT North Europe Series 2 Closed Qualifier, каде што денеска ќе бидат одредени четири екипи кои ќе се квалификуваат за главниот турнир.

Skade X – Anonymo – 1 @ 2.00 во Bet365

Skade X беше доминантен во групата Б и го обезбеди првото место со две победи, и тоа против Ago со 2-1 и 2-0 против eClub Brugge, што е добра најава за нивниот следен дуел во нокаут-фазата. Таму ги чека Anonymo кој мораше да бара пласман во следната фаза со два триумфи и еден пораз. Иако тргнаа одлично, со победа од 2-0 против GTZ Bulls, сепак во реалност ги врати Webstersz кој ги декласира со 2-1, па Anonymo по драматичен дуел со многу борба успеа да го реши 180mgkoffein за да го освои второто место во групата Ц. Со оглед на моменталната форма на двете екипи, наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Illuminar Gaming – GenOne – 1 @ 1.44 во 22Bet

Illuminar со право ја носи фаворитската улога во денешната пресметка против GenOne, и тоа бидејќи беше доминантен во групата Д и го освои првото место со победи против 777 (2-1) и Apeks Rebels (2-0). Додека GenOne со многу мака славеше против Jano со 2-1, па загуби од Nemiga Gaming со 1-2, па мораше повторно да го совлада Jano за место во следното коло. За овој натпревар ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*