Тикет на денот (понеделник, 21.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Сигурно е дека кладилничарите најмногу вниамние ќе посветат на натпреварите од СП, а денес на програмата имаме дури три. Ова е нашиот предлог тикет.

Англија – Иран – 1+I&1+II @ 2.01 во Mozzart

Првиот натпревар од Б групата на СП во Катар ќе го игра Англија, четвртопласираниот тим на прехтодниот Мундијал и актуелен европски вицешампион, и една од најдобрите азиски селекции во претходната деценија, селекцијата на Иран. Јасно е дека шансите се на страна на Англија бидејќи Герет Саутгејт има одличен состав на располагање. Англија еднаш беше шампион во светот и тоа во 1966 година, а тогаш тие го организираа Мундијалот. Што се однесува до Иран, оваа селекција лесно избори пласман на СП и тоа по шести пат во историјата. Ние овде очекуваме најмалку по еден погодок во двете полувремиња, а коефициентот за 1+I&1+II во Mozzart изнесува 2.01.

САД – Велст – 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365

Веќе на стартот се игра најважниот натпревар за овие две селекции. Велшаните се втор пат на Мундијалот, а претходниот пат играа во далечната 1958 година. До пласман ситгнаа преку баражот и победа над Украина. САД од друга страна е по петти пат на Мундијалот, а на претходните три  не беа, а целта за ова издание им е пласман во следната фазаа. Ниту Велс не смееме да ги потцениме и верувмае дека нема да се предадат без борба. Општопознато е дека нациналниот набој им е секогаш на максимум. Овде да бидеме искрени не очекуваме голеада, а исто така шансите ги дваме на САД. Наш предлог е 1Х&0-2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*