Панче Ќумбев типува за денес (21.11.2022)

Како што и претходно најавивме, поранешниот македонски репрезентативец ќе биде дел од прогнозерскиот тим за престојниот Мундијал кој се игра во Катар.

Панче типуваше и за натпреварите од европското превенство, а може да кажеме дека имаше и одлична пролазност.

За денес ги типува трите натпревари, а ова се неговите предлог типови за денес.

Англија-Иран

Англија е фаворит во оваа група. Така и во овој дуел очекувам да ја победи репрезентацијата на Иран. Иако Англичаните немаат победа на последните 6 натпревари и последен пат победија во март месец, сепак очекувам со победа да го отворат ова светско првенство и да постигнат најмалку два гола. Тип 1 и Т1 со квота  1.72 во Mozzart.

Сенегал-Холандија  

Голем хендикеп за африканците е неиграњето на најдобриот нивни играч Садио Мане. Сенегал е сериозна репрезентација, но мислам дека во овој дуел предност има искусната Холандија. Холандија има поквалитетен ростер на играчи и очекувам нивна победа. Тип 2 со квота 1.65 во Bet365.

Сад-Велс

Овде не би издвоил фаворит. Се работи за две изедначени репрезентации и со сличен стил на игра. Очекувам да има голови и многу интересен натпревар. Тип ГГ3+ со коефициент со квота 2.95 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*