Натпревар со традиција (21.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската јужна лига се сретнуваат екипите на Биконсфилд и Метрополитан Полис.

Биконсфилд е на 13-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 7 порази.

Метрополитан Полис е на 8-то место со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 1 реми и 7 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*