Поранешниот репрезентативец Панче Ќумбев во прогнозерскиот тим на „Кладење.мк“ за Мундијалот во Катар

Специјализираниот сајт за спортско обложување „Кладење.мк“ за време на натпреварите на Светското првенство кое веќе започна со вчерашниот натпревар помеѓу Катар и Еквадор ќе има понуди на читетелите стручни анализи.

Натпреварите кои следат на Мундијалот ќе бидат анализирани од македонската фудбалска легенда Панче Ќумбев.

Панче Ќумбев пак моментално е Претседател на синдикатот на фудбалери на Македонија. Во играчата кариера играше за Борец, Победа и Работнички во Македонија, а голема трага остави и во Полска каде што го носеше дресот на Легија Варшава.

Поранешниот македонски репрезентативец веќе беше во експертскиот тим на kladenje.mk на Светското Првенство во Русија заедно со Гачевски и Брдаровски и покажа големи прогнозерски способности.

Следете ги анализите на Ќумбев – ТУКА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*