Тикет на денот е-Спорт (20.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Може слободно да кажеме дека сите натпреварувања во следниот период ќе паднат во сенка на Светското првенство во Катар, но сепак во прилог ние ќе ви понудиме два меча од ESEA Season 43: Advanced Division – Europe, кое може да си ги комбинирате како ќе посакате вие.

Exen – Dripmen – 2 @ 1.57 во Bet365

Exen не може да се пофали со победа на последните пет натпревари во сите натпреварувања, меѓу кои има и два порази на ESEA Season 43, а тоа доволно зборува за нивниот квалитет. Денеска ривал ќе им биде Dripmen кој можеби не ви е најпознат затоа што за првпат го имаме во нашиот тикет, но сепак нивниот триумф против NASR и уште два други на последните пет пресметки му ја даваат улогата на фаворит. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Allstars – Onyx Talents – 1 @ 2.62 во 22Bet

Allstars славеше на три од последните четири меча на турнирот, а запиша и еден несреќен пораз по продолженија со 19-22 од Big Academy.  Нивниот противник Onyx Talents, исто така има три победи на последните четири меча, меѓутоа последниот дуел пред три дена убедливо го загубија од Sprout на ESL Meisterschaft. Едно е сигурно, а тоа е дека очекуваме жестока битка и надмудрување од прв до последен момент, а ние предлагаме 1 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*