Тикет на денот е-Спорт (19.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во прилог ни доаѓа CCT North Europe Series 2 Closed Qualifier каде што се играат неколку натпревари, а повторно два од нив ни доаѓаат во тикетот од е-Спортот и веруваме дека нема да ве разочараат.

Anonymo – GTZ Esports – 2 @ 2.37 во Bet365

Anonymo се надева на победнички старт во групната фаза, но нивните резултати не влеваат чувство дека ќе бидат фаворит во пресметката со GTZ Esports. Една од главните причини за тоа се двата порази на последните три меча во сите конкуренции, и тоа по еден од Enterprise и Tricked. GTZ Bulls играше солидчно и прво го совлада Strive in Chaos, по што направи сензација и го уништи Pact со 2-1, но веднаш следеше „враќање во реалноста“ зашто iNation ги декласира со 2-0. Сепак, наш предлог за оваа борба е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

KRC Genk – 777 – 2 @ 2.10 во 22Bet

Од овие тимови не очекуваме ништо посебно бидејќи и двете се наоѓаат во криза и бараат излез од истата. Genk има дури четири порази по ред во сите натпреварувања и тоа е нешто кое сакаат што е можно побрзо да го заборават, а шанса за прекин на мизеријата имаат против 777, кој не може да се пофали со подобри резултати, односно беше декласиран на последните три од четири меча. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*