Тикет на денот е-Спорт (13.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме натпреварите од ESEA Season 43: Advanced Division – Europe, а во продолжение ви ги нудиме најинтересните пресметки.

Dark Tigers – Allstars – 2 @ 1.53 во 22Bet

Ако е нешто загрижувачко кај Dark Tigers, тогаш тоа е нивната немоќ да запишат барем една победа во нивните последни пет натпревари во сите конкуренции, а посебно болен беше тој пред два дена од IKLA (5-16). Allstars не играат на врвно ниво, но и покрај тоа може да се пофалат со позитивни настапи, но и две победи против Strive In Chaos и GTZ Bulls, додека мора да им се признае дека имаа достојна партија против Honoris, но сепак загубија со 11-16. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

1PIN – Mouz NXT – 1 @ 2.37 во Bet365

Ова ќе биде судир меѓу две одлични екипи, кои имаат по четири победи на последните пет пресметки во сите конкуренции. 1PIN славеше против KRC, Royals, Big Time Rush, Take Aim Gaming, но загуби од JiJieHaos, додека мора да се признае дека Mouz имаше потешки противници и загуби од Websters, Но сепак ги совлада BakS Esports и Aurora Gaming. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а ние сметаме дека британската екипа 1Pin ќе биде поблиску до победата поради нивната фантастична форма, па затоа ви нудиме 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*