Тикет на денот (понеделник, 07.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес започнува последната седмица со клупско натпреварување во 2022 година. Наскоро ќе започне Мундијалот во Катар, па целото внимание ќе ни биде таму. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Реџина – Џенова – Х2&2+ @ 1.95 во Mozzart

Домаќините играат одлично оваа сезона и не не чуди тоа што моментално се на 5-та позиција пред дерби натпреварот со Џенова. Реџина со победа би можеле да стигнат на втората позиција и да бидат само пет бода разлика од лидерот Фросиноне. Во Серија А ќе патуваат две екипи, па и второто место е цел на многу тимови. За Џенова, се освен експресен повраток во елитата би било неуспех, а во пвите 11 натпревари поразени се само еднаш. Не веруваме дека гостите ќе бидат поразени, па затоа типуваме Х2&2+ со квота 1.95 во Mozzart.

Митиланд – Нордсјеланд – ГГ3+ @ 2.03 во Bet365

Екипата од Фарум максимално ја искористи приликата што Копенхаген и Митиланд играа во групната фаза од европските натпреварувања и стигна на лидерксата позиција на данската Супер лига. Тоа и не е толку важно со оглед на тоа што има уште многу да се игра. Шампионатот е доста изедначен, а од титулата сигурно нема да се откажат Митиланд и Копенхаген кои имаат солиден заостаток на бодови. Триумфот   над Штурм за Митиланд беше важен за овој тим во однос на пласманот во нокаут фазат, а во домашното  првенство дефинитивно треба да ја поправат формата. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.03 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*