Тикет на денот е-Спорт (07.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно се дружиме со натпреварите од Intel Extreme Masters Rio Major 2022, а во текот на денот ќе дознаеме уште три патници во нокаут-фазата.

Mouz – Outsiders – 2 @ 1.83 во Bet365

Mouz ќе се сретне повторно со Outsiders на IEM Rio Major, со тоа што овој пат играат за пласман во плејофот. Во првиот меч славеше Mouz, но Outsiders ќе биде дополнително мотивиран за оваа средба која може да им обезбеди место меѓу најдобрите.

Екипата на Mouz е деветта во свет и имаше многу добар старт на турнирот, односно три победи во Challenger Stage, откако ги совлада Outsiders, Evil Geniuses и Fnatic. Додека за разлика од нив Outsiders го помина првиот дел од турнирот со три победи и еден пораз, и тоа од денешниот противник.

Овој пат двете екипи ќе играат во две добиени мапи, а Outsiders покажа дека може да игра на повеќе мапи за разлика од Mouz кој најмногу доминираше на Inferno. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Big – Fnatic – 1 @ 2.37 во 22Bet

Big и Fnatic ќе се судрат во четвртото коло на Legends Stage и ќе се борат во директен дуел за билет за плејофот на турнирот. Германската екипа досега не импресионираше со настапите, но сепак стигна до две победи, додека ништо подобар не е ниту Fnatic кој имаше многу среќа на претходните средби.

Играчите на Big имаа солиден старт и со три победи и еден пораз од Bad News Eagles избори пласман во втората фаза, по што ги надигра Sprout и Mouz, но сепак поразот од Furia беше доказ за нивните слабости.

Fnatic со многу мака ја мина првата фаза од турнирот, а потоа запиша неочекувана победа против Ninjas in Pyjamas во Legends Stage. Сепак, наш предлог за овој дуел, кој очекуваме да се игра во три мапи, е 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*