Тикет на денот е-Спорт (05.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно стигнавме до втората фаза од IEM Rio Major 2022, односно Legends Stage од која најдобрите осум екипи ќе изборат место во четвртфиналето на популарниот турнир во CS:GO, а нашата понуда ќе биде побогата од претходните денови.

Team Liquid – Mouz – 1 @ 1.61 во Bet365

Mouz е деветти тим на светската ранг-листа и неодамна настапи на ESL Challenger Rotterdam 2022, каде што имаше одлични резултати во групната фаза, а потоа загуби во полуфинале на турнирот. На стартот на IEM Rio Major, Mouz остана непоразен и веќе се „загреа“ за вториот дел од натпреварувањето.

Team Liquid е на третата позиција во свет и претходно настапуваше одлично на ESL Pro League Season 16, каде што се пласираше во големото финале, но сепак заврши на второто место по поразот. Потоа беа дел од IEM Road to Rio 2022, каде што без проблеми завршија на врвот.

Овие екипи се сретнаа само еднаш во претходниот период, односно на ESL Pro League Season 16, каде што Team Liquid славеше со убедливи 2-0. Во секој случај очекуваме возбудлив натпревар меѓу две од најдобрите екипи во CS:GO, а наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

Team Spirit – Bad News Eagles – 1 @ 1.60 во 22Bet

Team Spirit може да се пофали со добри настапи на IEM Road to Rio 2022 Europe, каде што загуби само еднаш, по што се пласираа во финалето на Flow FireLeague 2022 и станаа шампиони благодарение на нивната интелигентна игра.

Bad News Eagles играше катастрофално на IEM Road to Rio 2022 Europe, но за нивна голема среќа обезбеди пласман на IEM Rio Major. Сепак, тоа што не е добро кај нив е големиот број неуспеси на претходните натпреварувања, па ќе бидат аутсајдер во оваа битка.

Овие екипи се сретнаа само еднаш, а косовскиот тим загуби со 0-2, па нема да биде тешко да се одреди фаворитот во овој меч поради квалитетот и настапите во претходниот период. Ние предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

Sprout – Big – 2 @ 1.57 во Bet365

Sprout е еден од тимовите кои не се очекува да се пласира во нокаут-фазата на турнирот, затоа што се соочува со сериозни проблеми. Доказ за тоа е нивниот неуспех на ESL Challenger League Season 42 Europe, каде што не обезбеди ниту плејоф, а потоа играа лошо и на Elisa Invitational Fall 2022 по што беа елиминирани во првото коло.

Big од друга страна покажа амбиција на нивниот пат на IEM Rio Major, но добрите резултати паднаа во сенка на неуспехот на Blast Premier Fall Showdown 2022. Иако во првата фаза од турнирот загубија од Bad News Eagles, сепак Big со три победи против Furia, Grayhound Gaming и 9z го обезбеди своето место во Legends Stage.

Овие тимови досега не се соочиле, но ние сметаме дека голема предност на Big е тоа што има поголемо искуство на ваквите напревари, па затоа очекуваме триумф на германската екипа. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*