Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште само неколку кола, па Германците заминуваат на пауза. Сето тоа е поради Мундијалот во Катар кој започнува на 20-ти овој месец. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Бундеслига.

Менхенгладбах – Штутгарт – ГГ

Тимот на Менхенгладбах влезе во мала криза, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните три натпревари каде што овој тим нема победа, поточно во тој временски период запишаа едно реми и два порази. Штутгарт од друга страна благодарение на победата во последниот натпревар против Аугсбург успеаа да се оттргнат од црвената зона и во моментов се на 15-то место на табелата. Овде очекуваме отворен натпревар, односно најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart e 1.50.

Аугсбург – Ајнтрахт Франкфурт – 2

Аугсбург е само со една победа на последните пет натпревари, но позитивна работа е тоа што се надвор од црвената зона, а општопознато е дека за овој тим единствена цел е да обезбедат само навремен опстанок. Ајнтрахт Франкфурт може да кажеме дека одлично се држат досега и ја имаат 5-та позиција на табелата која води во Лига Европа следната сезона. Според моменталнта ситуација, гостите се издвојуваат како фаворити, па очекуваме да ја оправдаат таа улога. Типуваме 2 со квота 1.72 во Bet365.

Борусија Дортмунд – Бохум – 1/1

Борусија на овој дуел влегуваат со и не така добро расположение. Тие ремизираа на последниот натпревар од групанта фаза на ЛШ на гостувањето кај Копенхаген, но позтивино е тоа што обезбедија пласман во нокаут фазата од елитното натпреварување. Бохум е еден од посериозните кандидати за елиминација оваа година од германската Бундеслига и за да опстанат ќе мора малку повеќе да се потрудат. Се освен лесна победа за Дортмунд на овој натпревар би било големо изненадување. Типуваме 1/1 со квота 1.70 во 22Bet.

Херта – Баерн Минхен – 2/2

Херта не може да ја пофалиме како игра во воаа сезона. Тие од 12 изиграни натпревари досега собраа само 11 бода и тоа е доволно само за да бидат надвор од црвената зона. Баерн Минхен од друга страна ја поправи формата во последно време и им се доближи на лидерот на табелата, а тоа е тимот на Унион Берлин. Овде без многу калкулации типуваме 2/2 со квота 1.74 во 20Bet.

Хофенхајм – Лајпциг – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои се една под друга на табелата, поточно две екипи со сличен квалитет. Домаќините во поглед на последните неколку натпревари може да кажеме и дека не се во кој знае каква форма бидејќи запишаа само една победа на последните пет натпревари. Лајпциг од друга страна нема пораз во тој временски период, поточно тие запишаа три победи и две реми. Овде најреално е да типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Мајнц – Волфсбург – 3+

Домаќините се наоѓаат на средината на табелата, а со оглед на фактот дека тие целат само кон навремен опстанок, слободно може да констатираме дека се задоволни од досегашниот учинок во Бундеслига. Волфсбург од друга страна може, а и мора повеќе. Имено, тие се наоѓаат на вториот дел, а добро е тоа што на последните пет натпревари немаат пораз. Како и да е, овде веруваме во ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.81 во Bet365.

Вердер – Шалке – 1

Ако некој тим игра непредвидливо во Бундеслига, тоа е тимот на Вердер. Тие знаат да победат многу посилни екипи, но и да бидат поразени од многу послаби тимови. Сепак, таа променлива игра ги држе малку подолу од позициите кои водат во Европа следната сезона, па доколку овој тим стигне до нив, тоа би било голем успех. Шалке во 12 кола запиша само една победа, па може да претпоставите каде се наоѓаат на табелата. Тие собраа само шест бода и со тоа се стекнаа со титула најголеми фаворити за елиминација. Овде Вердер не веруваме дека ќе се коцка, па очекуваме победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

Леверкузен – Унион Берлин – ГГ

Кога станува збор за најголемо разочарување во Бундеслигата,  тогаш дефинитивн ое тоа тимот на Леверкузен. Имено, тие се наоѓаат на 16-та позиција, а тоа е позиција која следната сезона води во бараж за опстанок. Дефинитивно тоа е нешто што сакаат да го избегнат, но за да се случи тоа мора да ја поправат формата. Унион Берлин се уште се наоѓа на лидерското место и прашањето е колку ќе успеат да издржат таму со оглед на големата конкуренција. Ние очекуваме овде дека Леверкузен ќе им се спротистави, а Унион Берлин нема лесно да се предадат. Типуваме ГГ со квота 1.75 во 20Bet.

Фрајбург – Келн – 1

Не треба многу да се кажува за тимот на Фрајбург. Изминаа 12 кола, а овој ти ме на горните позиции на табелата и со тоа ги задоволува своите фанови, па веруваме дека ќе се борат до самиот крај за да останат таму. Келн од друга страна има две победи во последните пет кола, а нивната цел е да се замешаат во борбата за Европа за следната сезона. Фрајбург на овој натпревар се издвојува како фаворит, па очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*