Тикет на денот е-Спорт (31.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ние продолжуваме во исто темпо со натпреварите од е-Спортот, а денеска на репертоар ни е European Development Championship Season 6: Closed Qualifier, а ние се решивме за двата најинтересни натпревари од турнирот.

Astralis Talent – GTZ.Esports – 2 @ 2.10 во Bet365

Битката за полуфинале нема да биде воопшто лесна затоа што ќе се соочат два квалитетни тима, иако во последно време Astralis Talent не може да се пофали со позитивни резултати затоа што е во криза. Иако имаше добра серија од три победи, сепак истата беше прекината од Young Ninjas (13-16), а потоа Astralis доживеа нокаут и од бугарски OG Academy (1-2). GTZ Bulls игра во многу подобра форма и има четири убедливи победи со по 2-0, и тоа против GenOne, Rhyno Esports и Case, додека единствена црна дамка е неуспехот против Movistar Riders (1-2). Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Websterz – Pact – 1 @ 1.66 во 22Bet

Websterz заслужено ја има фаворитската улгоа во денешниот дуел против Pact бидејќи има дури четири победи на последните пет натпревари во сите конкуренции, а на стартот на турниров го демолира INsilio, додека Pact се мачеше и против BeyondPossible, иако таа средба не требаше да биде никаков проблем за нив. Променливиот ритам исто така не дава надеж дека може да направи изненадување против Websterz, кој без многу мака треба да избори полуфинале на турнирот. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*