Тикет на денот е-Спорт (30.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе уживаме во натпреварите од WePlay Academy League Season 6, каде што се играат полуфиналните средби од плеј-ин делот на турнирот.

Fnatic Rising – 00Prospects – 1 @ 1.57 во 22Bet

Fnatic Rising со седум победи и пет порази заврши на петтото место во групата А и тоа им беше доволно само за место во полуфинале, каде што ќес е соочат против 00Prospects кој беше четврти во група Б со исто толку победи и порази. Fnatic досега покажа дека е пресилен за 00Prospects и неколку пати ги реши по ред и затоа ја има фаворитската улога. Секако, поразот во овој меч не значи елиминација затоа што поразениот продолжува во плејофот на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Astralis Talent – OG Academy – 1 @ 1.72 во Bet365

На Astralis Talent за малку му избега пласманот во големото финале затоа што вчера загуби од Young Ninjas со 13-16, додека OG имаше неколку драматични средби во последните денови, а најмногу ги боли поразот од Mouz NXT кој ги совлада со 25-22 и обезбеди место во финалето. Нијанси ќе го решаваат и овој натпревар меѓу тимовите кои досега немаат одиграно ниту една средба, но поради поголемиот број победи во групната фаза на Astralis ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*