Натпревар со традиција (30.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес о 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Виљареал.

Атлетик Билбао досега освои 18 бода преку 5 победи, 3 реми и 3 порази.

Виљареал е со ист број бодови, но и ист учинок како и денешниот противник, поточно досега имаат освоено 18 бода преку 5 победи, 3 реми и 3 порази.

Овие две екипи на последните четири дуели секогаш успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, поточно ГГ типот е добитен на сите тие дуели, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.76 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*