Македонецот „Сакса“ и неговиот тим се светски шампиони во Дота 2

Македонецот Мартин Саздов, познат како „Сакса“ заедно со неговата екипа Тундра беа подобри од Тим Сикрет во финалето на „The International“ во Дота 2.

Тундра беше подобра во финалето во три добиени рунди по ред против Сикрет и со целосна доминација заслужено го освои трофејот.

Фондот оваа година на светското првенство во Дота 2 изнесуваше 18,5 милиони долари, а на победникот му следи награда од 8,5 милиони долари.

Нашите тимови од е-Спортот може да ги следите ТУКА, а секогаш најдобрите коефициенти ги имаме на 22Bet и Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*