Тикет на денот (понеделник, 31.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Последниот ден од октомври, понудата е нешто послаба. Сепак, ние се потрудивме да составиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Монца – Болоња – 1Х&0-2 @ 2.40 во Mozzart

Монца врза два порази во Серија А, од Емполи и Милан, но пред тоа имаа три победи во серија. Со освоени 10 бода од 11 натпревари, во Монца многу можат да бидат задоволни, посебно ако се знае дека нив единствена цел им е опстанокот во елитата. На домашен терен првите три натпревари ги изгуби, а потоа ги победи Јувентус и Специја без примен гол. Во гости им доаѓа Болоња, која го замени тренерот Михајловиќ со Тиаго Мота, но и покрај тоа не бележат некои добри резултати. Ние за овој дуел типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Хапоел Бер Шева – Макаби Тел Авив – Х2&0-2 @ 2.55 во Bet365

Домаќините сигурно се изморени од натпреварот против Виљареал во четвртокот во Конференциската лига. Покрај првакот Макаби од Хаифа, кој игра во ЛШ, Хапоел Бер Шева е единствен израелски претставник во групната фаза од некој од европските купови. Најпознатиот израелски клуб солидно започна и има два бода помалку од шампионот од Хаифа, а со победа на овој натпревар би ја презеле лидерската позиција. Макаби Тел Авив победи три пати последователни и веруваме дека нема да бидат поразени на овој натпревар. Ние типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*