Тикет на денот е-Спорт (29.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска понудата во е-Спортот не е многу богата, а ние успеавме да ви ги одделиме најинтересните дуели кои доаѓаат од Finnish Esports League.

Ambush – Sissi State Punks – 1 @ 1.72 во Bet365

Првиот меч на денешната програма ќе го одиграат Ambush и Sissi State Punks во кој играчите на Ambush влегуваат како мал фаворит по победата на почетокот на турнирот од 7-4 против Nordic Project. Ниту Sissi State Punks немаше лош влез во сезоната и запиша една победа и еден убедлив пораз, и тоа против Nordic Project со 2-7, па од тука може да кажеме дека тој тим е едно мерило за квалитетот на двата состави во моментов. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

Nordic Project – 50 Hirvis – 1 @ 1.30 во 22Bet

По една победа и пораз на стартот за Nordic Project, а посебно впечатлива е таа против Sissi State Punks од 7-2. Тоа е ривал кој славеше против 50 Hirvis со 7-5, па од тука може да заклучиме дека Nordic Project ќе биде фаворит за втора победа на турнирот. Нè очекува интересен дуел затоа што сигурно нема ниту 50 Hirvis толку лесно да се предаде, но сепак наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*