Натпревар со традиција (29.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Ајнтрахт Франкфурт и Борусија Дортмунд.

Ајнтрахт Франкфурт е на 4-то место со вкупно 20 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 2 реми и 3 порази.

Борусија Дортмунд е на 5-то место и досега имаат освоено 19 бода, а нивниот учинок е 6 победи, 1 реми и 4 порази.

Меѓусебните дуели на овие две екипи се доста ефикасни, поточно на последните четири натпревари успеваат и двете екипи да постигнат гол, па се надеваме дека и денес ќе изиграат така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*