Серија А 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата е 12-то коло во Серија А каде ќе гледаме многу возбудливи дуели. Фаворитите во ова коло нема да имаат тешка задача бидејќи имаат противници по мерка, па останува да видиме дали ќе ја оправдаат фаворитската улога.

Наполи – Сасуоло 3+

Наполи оваа сезона игра фантастично и заслужено е лидер на табелата во Серија А. Четата на Спалети и во Лигата на шампиони покажа дека оваа сезона е спремна за големи нешта. Атмосферата во тимот е одлична, особено после победата во Рим, па Наполи не би требало да има проблем да дојде до трите бода на овој меч. Сасуоло игра отворен фудбал, без калкулации, што е предуслов за возбудлив натпревар со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.55 во Mozzart.

Лече – Јувентус 2

Јувентус лошо ја отвори сезоната и заостанува цели 10 бода зад лидерот Наполи, па повеќе нема право на кикс. Меѓутоа, тренерот Алегри има големи проблеми со повредени играчи, а за овој дуел нема да може да смета ниту на Влаховиќ. „Бјанконерите“ покажаа дека оваа сезона имаат проблем со помалите тимови и во тие натпревари загубија многу бодови. Лече игра добро и цврсто на домашен терен, па нема лесно да се предаде. Нашиот предлог сепак е Тип 2 со квота 1.95 во Bet365.

Интер – Сампдорија 1/1

Интер во последно време влезе во одлична форма и во серија на добри резултати како во Серија А така и во Лигата на шампиони. „Нероаѕурите“ немаат право на кикс доколку сакаат да фатат приклучот за врвот, особено не против еден од најслабите тимови во лигата. Сампдорија почна да игра подобро под водство на Станковиќ, но тешко дека ќе стигне до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 1-1 со квота 2.00 во 22Bet.

Емполи – Аталанта ГГ

Аталанта минатото коло го доживеа првиот пораз сезоната, но игра одлично и се бори за висок пласман. Сега му гостува на Емполи, каде е фаворит, но сигурно нема да им биде лесно. Емполи игра добро на домашен терен и ќе се заканува со контранапади. Поради тоа очекуваме голови на двете страни, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Кремонезе – Удинезе 3+

Кремонезе е последен  на табелата во моментов, но на некои натпревари заслужуваше повеќе, особено на домашен терен. Овој тим сигурно ќе почне да освојува бодови, бидејќи игра добар фудбал, па нема лесно да се предаде на овој дуел. Удинезе имаше старт од соништата, но полека почна да паѓа со формата, иако е голем фаворит на овој меч. Очекуваме натпревар со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Специја – Фиорентина ГГ

Локално дерби помеѓу два тима кои не се во добра форма. И домаќинот и гостинот гледаат шанса за бодови во овој дуел, па очекуваме возбудлив меч. Фиорентина минатото коло несреќно загуби од Интер во последната минута, но овој тим има многу проблеми оваа сезона. Предност за Специја е секако домашниот терен и ќе сака да освои барем еден бод. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Лацио – Салернитана 1/1

Лацио е едно од најголемите изненадувања оваа сезона и тимот на Сари игра одлично во Серија А. Тие се во серија на добри резултати и ја имаат најдобрата одбрана во лигата. Сега на гости им доаѓа Салернитана која игра над очекувањата и е на средина на табелата, но има проблем со одбраната. Очекуваме победа на домаќинот, па нашиот тим е 1-1 со квота 2.10 во Mozzart.

Торино – Милан 2

Милан после поразот од Наполи влезе во одлична форма и запиша четири победи, па сигурно ќе сака да ја продолжи добрата серија. Со оглед дека заостанува зад лидерот, тимот на Пиоли нема право на кикс во овој меч. Милан игра фантастично на гостински терен веќе подолго време, па е голем фаворит на овој натпревар. Торино игра променливо оваа сезона, но не се предава лесно против фаворитите. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.10 во Bet365.

Верона – Рома ГГ

Верона е најголемо разочарување оваа сезона, игра под сите очекувања и се наоѓа во долниот дел од табелата. На последните пет меча запиша исто толку порази, а сега на гости им доаѓа фаворизираната Рома. Тимот на Мурињо нема право на уште еден кикс после поразот од Наполи и сигурно доаѓа по трите бода. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Монца – Болоња ГГ

Еден од најинтересните дуели ова коло бидејќи играат два тима со израмнет квалитет. Монца е во мала предност поради домашниот терен, но тимот е без Пабло Мари, кој имаше несреќемн инцидент и мораше на опреција. Болоња пак почна да игра подобро со новиот тренер и сигурно сака да освои бодови на ова гостувања. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*